REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Obsesja chińskich traderów

Zaledwie 34 punkty dzielą odbicie chińskich akcji od końca rynku byka, wynika z obserwacji ekspertów śledzących wykresy techniczne.
Foto: AFP

W tym miesiącu, jak zauważa Bloomberg,  Shanghai Composite Index dwukrotnie testował górne ograniczenie kanału kluczowego wsparcia na wysokości 2838 pkt, zanim przed końcem sesji nastąpiło odbicie. Ten próg stał się niemal obsesją tamtejszych traderów.

Wspomnianą lukę utworzyła różnica  między zamknięciem 22 lutego i kursem otwarcia kolejnej sesji 25 lutego. Rajd tego dnia wyniósł indeks o 5,6 proc. w górę i był to najsilniejszy wzrost od 2015 roku. .

Niektórzy analitycy techniczni przed wtorkową sesją zastanawiali się, czy  Shanghai Composite  zdoła utrzymać się powyżej poziomu wsparcia, czy nie  zakończy sesji nawet poniżej  dolnego ograniczenia kanału wsparcia  na poziomie 2804 opkt., co byłoby niedźwiedzim sygnałem  dla wskaźnika, który od kwietniowego szczytu wówczas tracił 12 proc. Pesymiści ostrzegali, że wtedy Shanghai Composite mógłby zjechać do 2440 pkt.

Tymczasem dzisiaj Shanghai Composite Index zyskując 1,23 proc. podskoczył do 2905,97 pkt. podczas gdy podczas poniedziałkowej sesji po raz drugi w tym miesiącu testował  poziom 2838 pkt.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA