Gospodarka - Świat

The Guardian: Zepsuta branża

Współzarządzający funduszem inwestycyjnym notowanym na londyńskiej giełdzie Scottish Mortgage Investment Trust James Anderson stanowczo sprzeciwia się popularnym w branży inwestycyjnej praktykom dotyczącym m.in. nadmiernego zachwytu wynikami spółek technologicznych.
Foto: Adobestock

Zdaniem Andersona obecni zarządzający funduszami przywiązują zbyt dużą wagę do wyników wspomnianych firm. Ponadto, za bardzo przejmują się sensacyjnymi nagłówkami dotyczącymi obecnej sytuacji makroekonomicznej. – Moim zdaniem branża jest nieodwracalnie zepsuta. Jedną z moich największych osobistych porażek było zbyt mało radykalne podejście do branży – podsumował Anderson. Pod zarządzaniem Andersona Scottish Mortgage zainwestował na wczesnym etapie w m.in. Teslę czy Google'a. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.