Gospodarka - Świat

Inwestorzy bardziej ufają giełdzie

41 proc. inwestorów indywidualnych biorących udziału w sondażu banku UBS planuje zwiększyć udział akcji w swoich portfelach w nadchodzących sześciu miesiącach.
Foto: AFP

12 proc. zamierza go zmniejszyć. Gotówka stanowi 22 proc. portfeli inwestorów, czyli tylko o 3 pkt proc. mniej niż we wrześniu 2020 r.

– Poziom posiadanych przez inwestorów środków pieniężnych jest nadal znacznie wyższy niż typowe zalecane alokacje, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rynek i koniunkturę gospodarczą. Dlatego fakt, że chcą oni więcej inwestować w akcje, jest pozytywnym znakiem. Jeśli inflacja wzrośnie, wartość gotówki spadnie w ujęciu realnym, więc inwestorzy będą zmuszeni szukać innych klas aktywów, aby móc osiągnąć swoje cele finansowe – twierdzi Tom Naratil, jeden z prezesów UBS Global Wealth Management.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.