REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Operatorzy giełd odżyli. Inwestorzy znacząco zwiększyli swoją aktywność

Z problemem spadającej aktywności inwestorów w ostatnich miesiącach mierzyła się nie tylko GPW, ale także inne europejskie giełdy. Kłopoty te zniknęły w marcu niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Foto: AFP

Operatorzy giełdowi należą do grona tych, którzy są jednymi z głównych wygranych okresu pandemii koronawirusa, przynajmniej w krótkim okresie. Większa zmienność przełożyła się bowiem na znaczący wzrost obrotów na europejskich giełdach – wynika z najnowszych danych Europejskiej Federacji Giełd (FESE).

Powody zadowolenia mogą mieć praktycznie wszystkie europejskie rynki. Większość z nich zanotowała dwucyfrowy wzrost aktywności inwestorów. Na London Stock Exchange obroty w marcu były o 52 proc. większe niż w lutym. Deutsche Borse zanotowała z kolei wzrost o 62,4 proc. W przypadku grupy giełd Euronext mowa jest o wzroście rzędu 55 proc. Spośród czołowych rynków największy skok zanotowała jednak Six Swiss Exchange. Tam miesiąc do miesiąca obroty zwiększyły się o prawie 95 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA