Gospodarka - Świat

The New York Times: Fatalny błąd zaburzył plany

W tym tygodniu dostawa szczepionek Johnson & Johnson w USA zmniejszy się aż o 86 proc., do niespełna 700 tys. dawek.
Foto: Bloomberg

Jest to efekt fatalnej pomyłki w fabryce Emergent BioSolutions, która wytwarza zarówno lek J&J, jak i szczepionkę AstraZeneki. Pomylono składniki wykorzystywane przy produkcji obu preparatów i połączono je, przez co zmarnowano około 15 mln dawek antidotum.

Spółka cały czas dostarcza lek poniżej prognoz z lutego i marca. Trudności w dostawach spowodowane były faktem, że szczepionka pochodziła z holenderskich fabryk. Tym problemom miała zapobiec fabryka Emergent BioSolutins. Po wspomnianym incydencie kontrolę nad produkcją w tej lokalizacji przejął J&J. Opóźnienia znacząco wpłyną na harmonogram szczepień. Stan Kalifornia, który otrzymał w zeszłym tygodniu ponad 0,5 mln dawek, teraz będzie dysponował niespełna 70 tys. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.