Gospodarka - Świat

Credit Suisse liże rany

Bank Credit Suisse ogłosił, że jego strata związana z transakcjami z funduszem Archegos Capital Management wyniesie 4,4 mld franków szwajcarskich.

Thomas Gottstein, prezes Credit Suisse.

Foto: Bloomberg

Bank szacuje, że jego strata netto za I kwartał sięgnie 900 mln franków. Wliczone w nią będą również straty związane z upadkiem Greensill Capital, czyli pożyczkodawcy specjalizującego się w finansowaniu łańcuchów dostaw, z którym Credit Suisse prowadził interesy.

– Poważna strata związana z upadkiem amerykańskiego funduszu hedgingowego jest nie do zaakceptowania. Razem z niedawnymi problemami dotyczącymi funduszy finansujących łańcuchy dostaw te sprawy wywołały poważne obawy wśród wszystkich naszych udziałowców – stwierdził Thomas Gottstein, prezes Credit Suisse.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.