Gospodarka - Świat

Biden rozważy podatek

Administracja Joe Bidena uważa kwestię podatku od transakcji finansowych za godną zbadania – stwierdziło biuro prasowe Białego Domu w odpowiedzi na pytania CNN.
Foto: AFP

Przyznało ono, że badania dotyczące ewentualnego nowego podatku miałyby związek z niedawnym zamieszaniem wokół akcji GameStop („pompowaniem" ich kursu przez inwestorów detalicznych „wyciskających" krótkie pozycje zajmowane przez fundusze hedgingowe). „Sytuacja związana z GameStop wskazuje, jak poważna jest kwestia ochrony inwestorów oraz integralności rynków. Potencjalny wpływ podatku od transakcji finansowych na podobny handel jak akcjami GameStop wymaga dodatkowych badań" – twierdzi biuro prasowe Białego Domu.

Podatek od transakcji finansowych mógłby zdobyć poparcie części polityków Partii Demokratycznej – głównie z jej lewego skrzydła. Widzą oni w nim szansę nie tylko na ograniczenie „rynkowych ekscesów", ale też na zdobycie dodatkowych pieniędzy do budżetu federalnego. – Jestem nim bardzo zainteresowana i uważnie mu się przyglądam – stwierdziła Maxine Waters, przewodnicząca Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.