Gospodarka - Świat

The Independent: Zapobiegając przyszłym sporom

Brytyjski minister kultury i mediów Oliver Dowden poprosił o spotkanie z przedstawicielami Facebooka.
Foto: AFP

Jest to odpowiedź na przedsięwzięte niedawno przez platformę blokady największych platform medialnych w Australii jako forma protestu przeciwko wprowadzanej ustawie. – Działania Facebooka w Australii powinny budzić niepokój w Wielkiej Brytanii, ponieważ sami zamierzamy przedstawić przepisy regulujące funkcjonowanie platform internetowych – stwierdził poseł Julian Knight. – Facebook pokazał, że absolutnie lekceważy interes publiczny poprzez wykorzystanie swojej mocy do realizacji własnych interesów – podsumował Knight. Taka postawa Facebooka rodzi przestrzeń dla powielania fałszywych wiadomości. Eksperci podkreślają, że choć póki co podobna groźba nie dotyczy Wielkiej Brytanii, to sytuacja może się szybko zmienić. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.