Gospodarka - Świat

USA. „Roaring Kitty” przed Kongresem

– Cena akcji GameStop mogła zapędzić się zbyt wysoko w ostatnim miesiącu, ale wciąż jestem nastawiony „byczo" wobec tej spółki ze względu na potencjalną poprawę jej kondycji. Wierzyłem i wciąż wierzę, że GameStop ma potencjał, by przekształcić się w ostateczny cel dla graczy na wartym 200 mld USD rynku gier – stwierdził podczas przesłuchania w Kongresie USA Keith Gill, inwestor i zarazem youtuber znany jako „Roaring Kitty".

Keith Gill

Foto: Bloomberg

Jest on uznawany za jednego z inicjatorów akcji drobnych inwestorów wymierzonej przeciwko funduszom hedgingowym posiadającym krótkie pozycje na GameStop.

Keith w oświadczeniu przygotowanym na przesłuchanie bronił się przed podejrzeniami o rynkową manipulację. Zadeklarował, że jest zwyczajnym inwestorem indywidualnym, który nie działał z nikim w zmowie, a wypowiadając się w mediach społecznościowych o spółce GameStop, opierał się jedynie na publicznie dostępnych informacjach. – Kupiłem opcje zakupu akcji spółki 7 czerwca 2019 r., ponieważ sądziłem, że jej akcje są niedowartościowane. Zwiększałem moje pozycje przez większą część 2019 r. i 2020 r., gdyż nadal analizowałem spółkę i byłem coraz bardziej pewny, że cena jej akcji jest rzeczywiście dramatycznie niedoszacowana – stwierdził Gill.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.