Konglomerat inwestycyjny ma ponad 5-proc. pakiet akcji Apple'a. Akcje producenta iPhone'ów zdrożały przez ostatni rok o ponad 90 proc., a kontrolowane przez Berkshire Hathaway udziały są obecnie warte ponad 77 mld USD. Wehikuł inwestycyjny posiada również niewielki udziały w Amazonie warte około 1 mld USD.

Inne inwestycje nie osiągnęły jednak tak znaczących stóp zwrotu. Berkshire posiada spore pakiety akcji spółek takich jak Wells Fargo czy US Bancorp, których notowania przez ostatni rok są słabsze od benchmarku. Z kolei akcje Kraft Heinza, który jest szóstą pod względem wielkości inwestycją Berkshire, staniały przez ostatni rok o ponad 35 proc.

Inwestorzy z pewnością byliby bardziej chętni na papiery Berkshire Hathaway, gdyby spółka mocniej inwestowała w sektor technologiczny. Warren Buffett często powtarzał jednak, że unika inwestowania w spółki technologiczne, ponieważ nie lubi posiadać akcji firm, których działalności nie rozumie.

Buffett był również w przeszłości krytykowany przez Davida Rolfe, który był wieloletnim akcjonariuszem Berkshire Hathaway, za niewykorzystane okazje, jak np. zakup Mastercard czy Visy, których akcje tylko przez ostatni rok zdrożały o 53 proc. i 47 proc.

Wehikuł inwestycyjny posiada blisko 130 mld USD w gotówce, a Buffett często mówił o chęci dokonania kolejnego dużego przejęcia. Wyrażał jednak niezadowolenie ze zbyt wysokich wycen. Ostatnią znaczącą transakcją Berkshire było kupno w 2015 r. Precision Castparts, zajmującego się produkcją wyrobów przemysłowych stosowanych w lotnictwie, za 32 mld USD.