Gospodarka - Świat

The Guardian: Konflikt dyplomatyczny trwa

Chiny aresztowały australijską dziennikarkę Cheng Lei pod zarzutem nielegalnego przekazywania tajemnic państwowych za granicę.

Cheng Lei

Foto: AFP

Prezenterka chińskiego państwowego kanału anglojęzycznego China Global Television Network, która formalnie przyjęła obywatelstwo australijskie, jest przetrzymywana w Państwie Środka od połowy sierpnia. W poniedziałek postępowanie karne weszło w następny etap.

Aresztowanie jest kolejnym epizodem dyplomatycznego konfliktu między państwami. Konflikt wywołało wezwanie australijskiego rządu do przeprowadzenia transparentnego, międzynarodowego śledztwa dotyczącego wybuchu pandemii Covid-19. Tarcia zaczęły się jednak jeszcze przed pandemią, m.in. gdy australijski rząd wyraził swój niepokój dotyczący sytuacji mniejszości muzułmańskich w Chinach. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.