Gospodarka - Świat

Złote ETF w cenie

Do funduszy typu ETF inwestujących w złoto napłynęło w 2020 r. rekordowe 49,7 mld USD netto – mówią dane World Gold Council (WGC). ETF zwiększyły swoje portfele złota o 877,1 tony do rekordowego poziomu 3751,5 tony.
Foto: Bloomberg

„O ile środowisko ultraluźnych stóp procentowych napędzało napływy w styczniu i lutym, to globalne rozprzestrzenianie się Covid-19 od marca zwiększało zainteresowanie złotem. Środowisko podwyższonego ryzyka, fiskalne i monetarne odpowiedzi na gospodarcze skutki pandemii oraz dynamika wzrostu cen złota przyczyniły się do napędzania napływów również w drugiej połowie roku. Ich tempo zwolniło jednak po tym, jak w sierpniu cena złota sięgnęła rekordowego poziomu, ponad 2 tys. USD za uncj" – piszą analitycy WGC.

Najwięcej kapitału napłynęło do amerykańskich ETF inwestujących w złoto. Przyciągnęły one 31,3 mld USD netto. Na drugim miejscu znalazły się ETF w Wielkiej Brytanii, do których napłynęło 9,2 mld USD, a na trzecim francuskie, które przyjęły 1,7 mld USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.