Gospodarka - Świat

Carrefour może zostać przejęty

Właściciel Circle K ostrzy sobie zęby na sieć sklepów.
Foto: Bloomberg

Alimentation Couche-Tard, kanadyjski właściciel sieci Circle K, bada możliwość przejęcia francuskiego Carrefoura. Wartość transakcji może sięgnąć nawet 20 mld USD.

Kanadyjska firma zaznacza jednak, że nie ma pewności, że rozmowy doprowadzą do transakcji. Wstępna propozycja wycenia francuską firmę na około 20 euro za akcję – dowiedział się Bloomberg. Oznaczałoby to około 29-proc. premię w stosunku do ceny zamknięcia sprzed ujawnienia tej informacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.