Gospodarka - Świat

The New York Times: Rekordowo niskie emisje

Emisje gazów cieplarnianych z energetyki i przemysłu spadły w USA w ubiegłym roku o 10 proc., do najniższego poziomu od 30 lat – wynika z danych Rhodium Group.
Foto: Adobestock

Eksperci podkreślają jednak, że jest to efekt nadzwyczajnych okoliczności, a przed USA cały czas stoi wyzwanie związane z ograniczeniem wpływu gospodarki na środowisko.

– Najbardziej znaczące redukcje w zeszłym roku dotyczyły transportu, który pozostaje silnie uzależniony od paliw kopalnych – stwierdziła Kate Larsen, dyrektor firmy Rhodium Group. – Jednak w miarę rozpowszechnienia szczepionki i w zależności od tego, jak szybko ludzie poczują się na tyle komfortowo, aby ponownie jeździć i latać, spodziewać się należy ponownego wzrostu emisji. Jedynie istotne zmiany w polityce klimatycznej mogą temu zaradzić – podsumowała Larsen. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.