REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Recesja w przemyśle trwa w najlepsze

Listopad był już 13. z rzędu miesiącem recesji w niemieckim przemyśle, choć zdaje się ona powoli słabnąć. Do odbicia w tym kluczowym dla Niemiec sektorze wciąż jednak daleko.
Foto: Bloomberg

Jak podał w czwartek niemiecki urząd statystyczny, Destatis, produkcja nad Renem zmalała w listopadzie o 2,6 proc. rok do roku po zniżce o 4,6 proc. miesiąc wcześniej. W porównaniu z październikiem wzrosła o 1,1 proc., podczas gdy w poprzednim miesiącu spadła o 1 proc.

Ekonomiści spodziewali się przeciętnie zwyżki produkcji w listopadzie o 0,8 proc. miesiąc do miesiąca. Te szacunki były jednak formułowane, zanim w środę ukazały się wyraźnie gorsze od oczekiwań dane dotyczące zamówień składanych w niemieckich fabrykach. Ich wartość zmalała w listopadzie o 6,5 proc. rok do roku, po zniżce o 5,6 proc. w październiku. W tym świetle listopadowe wyniki produkcji są sporą niespodzianką.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA