REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Najbardziej wiarygodne prognozy formułuje wciąż BOŚ

Duet ekonomistów z Banku Ochrony Środowiska jest na prostej drodze do trzeciego z rzędu zwycięstwa w konkursie krótkoterminowych prognoz ekonomicznych i rynkowych „Parkietu".
Adobestock

W ostatnich miesiącach w polskiej gospodarce wiele się zmieniło. Wyraźnie przyspieszyła inflacja, wyhamował za to wzrost produkcji przemysłowej. Oznaki hamowania gospodarki widać coraz wyraźniej także na rynku pracy. Nie zmienia się wciąż jedno: najcelniejsze krótkoterminowe prognozy gospodarcze formułują analitycy Banku Ochrony Środowiska. W rezultacie są na dobrej drodze, aby trzeci rok z rzędu zwyciężyć w konkursie prognostycznym „Parkietu". W sięgającej 2005 r. historii tej rywalizacji nikt jeszcze nie wykazywał tak stabilnej dobrej formy.

Santander skraca dystans do lidera

W samym III kwartale duet z BOŚ – Łukasz Tarnawa i Aleksandra Świątkowska – był drugi, ustępując miejsca ekonomistom z Santander Bank Polska. Patrząc łącznie na pierwsze trzy kwartały roku – utrzymują się jednak na prowadzeniu. Na kolejnych miejscach doszło jednak do przetasowań.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA