Giełda

W piątek WIG20 wypadł niekorzystnie

Siłę byków było widać w piątek na głównych parkietach w Europie. Niestety, popyt nie dopisywał w Warszawie.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Na początku sesji popyt i podaż toczyły wyrównaną walkę i WIG20 otworzył się przy linii czwartkowego zamknięcia. Kolejne godziny upływały jednak pod dyktando niedźwiedzi. Ostatecznie indeks największych spółek spadł o 0,2 proc., do 2453 pkt.

Na celowniku sprzedających znalazł się przede wszystkim CD Projekt. Producent gier kolejną sesję z rzędu wyraźnie taniał. W czwartek notowania spadły o 4,2 proc., a w piątek o blisko 6 proc. W efekcie kurs zszedł poniżej 190 zł, czyli poziomu niewidzianego od 5 października. Kolejny dzień z rzędu taniał także PKO BP, którego prezes zrezygnował ze stanowiska. Oprócz PKO BP, o ponad 2 proc., spadły także notowania Mercatora. Z kolei najmocniej zyskały PGE oraz Dino, odpowiednio 3,5 proc. i 3 proc.

Przecena CD Projektu spowodowała, że nastawienie inwestorów do innych spółek z sektora było negatywne. W efekcie Ten Square Games staniał o 5 proc., a WIG.GAMES zakończył dzień 4,3 proc. na minusie.

Foto: GG Parkiet

Indeksowi średnich spółek udało się uniknąć spadków i mWIG40 wzrósł o 0,3 proc. Famur i AmRest znalazły się na szczycie listy i zdrożały po około 3,5 proc. Z kolei sWIG80 zyskał skromne 0,03 proc.

Negatywne nastroje w Warszawie kontrastowały z sytuacją na zagranicznych parkietach. DAX i CAC 40 rosły pod koniec sesji odpowiednio o 0,6 proc. i 0,7 proc. Dla europejskich akcji tydzień ten był najlepszy od marca. Również indeksy na Wall Street rozpoczęły dzień od wzrostów.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.