Giełda

WIG20 słabnie na półmetku

Indeks dużych spółek w drugą część sesji wchodzi na poziomach zamknięcia z poprzedniego dnia. Problemem jest głównie Dino Polska, ale również PKO BP.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski Krzysztof Skłodowski

Pierwsza połowa czwartkowej sesji upłynęła pod znakiem zwyżek WIG20. Zaraz po południu indeks zaczął jednak słabnąć. Od rana w gronie dużych spółek słabo prezentuje się Dino Polska po rekomendacji "sprzedaj" od Goldman Sachsa. Walory handlowej firmy tracą 6 proc. Do grona hamulcowych dołączyło PKO BP. Akcje zniżkują o około 2 proc. po informacjach o zmianach w zarządzie banku. Znów największe zainteresowanie inwestorów przyciąga Allegro. Akcje dziś dotarły do wsparcia w okolicach 50 zł, jednak w tym miejscu popyt w końcu się przebudził i wyprowadził kontrę. Po południu notowania Allegro zyskują blisko 2 proc., do 52,50 zł.

Tymczasem większość europejskich indeksów dziś zyskuje. Niemiecki DAX rośnie o blisko 1 proc. Również kontakty na amerykański S&P500 świecą na zielono.

Na rynku walut dziś bez większych zmian - złoty utrzymuje poziomy ze środy. Za euro inwestorzy płaca 4,57 zł, a za dolara 3,94 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.