REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Inwestorzy korzystają na promocyjnych cenach

Inwestorzy w Warszawie postrzegają wczorajsze spadki jako okazję do zakupów. Liderem odbicia jest sWIG80 i spółki z małej giełdy, które najmocniej wczoraj oberwały.
Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

Od samego początku indeks blue chips świeci dziś na zielono, a tempo wzrostu przyśpiesza w miarę upływu godzin. Obecnie WIG20 rośnie o 1,25 proc. W gronie największych spółek na uwagę zasługuje JSW, które drożeje o ponad 8 proc. Spółka po kilku dniach przerwy znalazła się na celowniku kupujących. JSW ma za sobą sześć spadkowych sesji z rzędu. W ubiegłą środę inwestorzy płacili za walory spółki 20 zł, a wczoraj 15,3 zł. Dziś akcje wyceniane są na 16,7 zł.

mWIG40 jest obecnie 1,5 proc. nad kreską. Motorem napędowym indeksu są spółki z branży medycznej, które wczoraj staniały o kilkanaście procent. Biomed-Lublin drożeje o 13 proc., a Mercator o 8 proc.

Indeks małych spółek, który wczoraj spadł o 5,4 proc., dziś stara się odpracować straty i rośnie o ponad 3 proc. Kolejny dzień z rzędu rosną notowania DataWalk. Wczorajszy dzień spółka zakończyła wzrostem o ponad 15 proc., a dziś drożeje o tyle samo proc., przebijając po raz pierwszy barierę 200 zł za akcje. To pokłosie decyzji o otrzymaniu przez DataWalk testowego zamówienia z USA, dotyczącego rozwiązania ograniczającego zagrożenie koronawirusem. W grze jest również Enter Air, który jest bliski odpracowania wczorajszych spadków, które wywołał raport za II kwartał, w którym spółka ujawniła stratę. Linia lotnicza drożeje o 15 proc.

Inwestorzy potraktowali wczorajszą przecenę na małej giełdzie jako okazję, choć wielu z pewnością przestraszyło się skali spadków. Przypomnijmy, że NCIndex spadł wczoraj o 15 proc. Dziś jednak rośnie o ponad 6 proc.

Na parkietach na Starym Kontynencie przeważa kolor zielony, choć tempo wzrostów jest mniejsze niż nad Wisłą. Niemiecki DAX rośnie o 0,7 proc., francuski CAC40 o 0,3 proc., a hiszpański IBEX 35 o 0,03 proc.

Na rynku surowców złoto kontynuuje swój rajd. Dziś notowania królewskiego metalu ustanowiły kolejny rekord na poziomie 1982 USD za uncję. Srebro drożeje o 2,5 proc. do 24 USD.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA