Giełda

Niedźwiedzi koniec tygodnia

Warszawskie indeksy w drugą część piątkowej sesji wchodzą lekko pod kreską.
Foto: Adobestock

Spadki nie są wysokie, jednak może okazać się, że będzie to czwarta w tym tygodniu sesja dla niedźwiedzi. Po południu WIG20 zniżkuje o 0,16 proc., do 2233 pkt. Pod kreską są także indeksy małych oraz średnich spółek.

W gronie dużych firm liderem zwyżek jest CD Projekt, zyskujący 2,4 proc. Za nim JSW oraz KGHM. Mimo całkiem dobrego zachowania z rana, po południu na czerwono świecą CCC oraz LPP. Wraz z nimi zniżkuje także kolejny dzień Dino Polska. Dziś WIG20 mocno odstaje od innych europejskich giełd, na których zdecydowanie przeważa kolor zielony. Wśród liderów jest m.in. niemiecki DAX ze zwyżką o 0,5 proc. Również kontrakty na amerykański S&P500 zyskują na niewiele przed rozpoczęciem handlu na Wall Street.

Dziś rentowności amerykańskich obligacji dziesięcioletnich nieco rosną, do 1,45 proc., jednak za nami dłuższy okres spadków. "Jedyne, co nas zaskakuje to nadal pikujące rentowności amerykańskich obligacji, ale i one za chwilę natrafią na twardą podłogę, chociażby z czystej statystyki, według której przyspieszenie ruchu często zapowiada jego ostatnią fazę i zbliżający się przełom - komentował Marek Rogalski z DM BOŚ.

Mimo porannego spokoju na rynku walut, w ciągu kilku godzin sporo się zmieniło. Kurs EUR/USD zniżkuje po południu do 1,212, tj. o 0,4 proc. Wobec złotego dolar umacnia się do 3,68, natomiast euro kosztuje niecałe 4,47 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.