REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Nerwowy początek dnia, banki pod presją

Początek dnia na warszawskim parkiecie rozpoczął się od spadków. Na starcie WIG20 tracił około 2 proc.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Wczorajsza sesja na naszym rynku zakończyła się niewielkimi zmianami. Trzeba przyznać, że to dość nietypowa sytuacja w ostatnich tygodniach. Oczywiście nie oznacza to, że zabrakło emocji. W ciągu dnia indeks WIG20 notował zarówno mocne wzrosty, jak i spadki. Czy dzisiejsza sesja będzie wyglądała podobnie?

Początek dnia przyniósł przecenę na rynku. W pierwszych minutach handlu WIG20 tracił około 2 proc., jednak pierwszy atak podaży udało się zatrzymać i po kilku minutach przecena wynosiła „tylko" 1,4 proc. W centrum uwagi są dzisiaj banki. Komisja Nadzoru Finansowego w związku z obecną sytuacją oczekuje od sektora bankowego, że wypracowane zyski z poprzednich lat zostaną zatrzymane w firmach. Mówiąc wprost dywidend w tym roku nie należy się spodziewać. Dotyczy to również ubezpieczycieli. W efekcie mocno tanieją m.in. akcje banku Pekao, które tracą około 3 proc. Indeks WIG – Banki traci około 1,4 proc.

Ciekawą sesję mieliśmy wczoraj na Wall Street. Dow Jones Industrial zyskał 2,4 proc. natomiast S&P500 urósł 1,2 proc. Niedosyt jednak pozostał, gdyż w ciągu dnia indeksy te zachowywały się jednak wyraźnie lepiej.

Nerwowo znowu za to było na rynkach azjatyckich. Nikkei225 stracił 4,5 proc. Pod kreską dzień zakończył również Kospi, który spadł 1,1 proc. Shanghai Composite zniżkował o 0,6 proc.

Czego można spodziewać się po dzisiejszej sesji w Warszawie? Wydaje się, że jednym pewnikiem jest duża zmienność, która towarzyszy od pewnego czasu inwestorom. Wszyscy także czekają na nowe informacje z frontu walki z koronawirusem. Na razie sytuacja wciąż jest jeszcze daleka od ideału.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA