Giełda

Początek sesji daje nadzieję

Wczoraj WIG20 na krótko zszedł poniżej 2100 pkt., jednak odbił i zakończył dzień 20 pkt. powyżej tej granicy. Czy dziś uda się utrzymać powyżej psychologicznej bariery?
Foto: materiały prasowe

Początek sesji na warszawskim parkiecie daje nadzieję. WIG20 rośnie o 0,5 proc. Prawie wszystkie blue chips świecą na zielono. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku średnich i małych spółek. Notowania mWIG40 rosną o 0,1 proc., a sWIG80 zwyżkuje o 0,2 proc.

Przed rozpoczęciem sesji poznaliśmy dane o PKB nad Renem. Według wstępnych wyliczeń PKB Niemiec pozostał bez zmian w ujęciu kwartalnym, po uwzględnieniu czynników sezonowych. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,1 proc. W dalszej części dnia zostaną opublikowane również analogiczne dane z Polski i UE.

Na Wall Street zawitały skromne spadki. S&P 500 spadł wczoraj o 0,16 proc., ale nie powstrzymało go to przed ustanowieniem w pierwszej połowie sesji nowego szczytu na poziomie 3385 pkt. Indeksami w Ameryce bujają raporty spółek za IV kwartał. Wczoraj Kraft Heinz poinformował o spadku przychodów, przez co akcje spółki staniały o 7,5 proc., co było jednym z najgorszych wyników w S&P 500.

Z kolei rollercoaster na akcjach Tesli trwa nadal. Wczoraj notowania spółki Elona Muska wzrosły o blisko 5 proc., na co wpływ miała informacja o nowej emisji akcji, z której spółka chce pozyskać 2,3 mld USD.

Na azjatyckich parkietach przeważał kolor zielony, a negatywnie wyróżniała się tylko japońska giełda. Indeks Shanghai Composite przez większą część dnia utrzymywał się nad kreską i zakończył dzień wzrostem o 0,36 proc. Kospi wzrósł o 0,5 proc., a Hang Seng o 0,3 proc. Z kolei Nikkei spadł o 0,6 proc. Tematem numer jeden pozostaje wciąż koronawirus. Prowincja Hubei poinformowała o spadku liczy zgonów o ponad 100 z powodu błędnego liczenia. Na tę chwilę liczba zmarłych wynosi 1383.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.