REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG z rekordem wszech czasów

Kontynuacja zwyżek na warszawskiej giełdzie wyniosła indeks WIG na nowy historyczny szczyt. Kwadrans po rozpoczęciu notowań WIG notowany był ponad 0,8 proc. ponad poziomem poprzedniego zamknięcia osiągając wartość 67933,05 pkt , co jest nowym oficjalnym rekordem GPW.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z kierunkiem obecnym na największych zachodnioeuropejskich giełdach, gdzie w początkowej fazie handlu nieco więcej do powiedzenia mieli kupujący. Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który może zdecydować losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na pozostałych parkietach.

Zainteresowaniem kupujących w Warszawie cieszą się przede wszystkim największe spółki z WIG20, które o poranku w komplecie notowane były na plusach.Poranne wzrosty indeksów w Warszawie zawdzięczamy w dużej mierze drożejącym walorom spółek energetycznych. Prym w tym gronie wiodą papiery Energi wspierane lepszymi od oczekiwań wstępnymi wynikami za IV kwartał. Kupujący są też bardzo aktywni na akcjach banków. Kurs PKO BP wspiął się o poranku na nowy historyczny rekord. Dobra passę kontynuują również notowania spółek rafineryjnych PKN Orlen i Lotosu.

Pozytywne nastroje udzieliły się również segmentowi małych i średnich spółek, gdzie we wtorkowy poranek większość firm notowana była na plusie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA