Giełda

Nasdaq i Tesla mocno tracą

Nasadaq Composite tracił 2,5 proc. na początku wtorkowej sesji. Kontynuowana była wyprzedaż akcji firm technologicznych. Akcje Tesli spadały o ponad 9 proc. Ich kurs stał się najniższy od końcówki zeszłego roku.
Foto: Shutterstock

Przecena dotknęła również duże koncerny technologiczne. Akcje Apple traciły na początku sesji 3,5 proc., Amazonu 2,5 proc., Alphabet (Google) o 2,3 proc. a Microsoftu 1,7 proc. Tymczasem rentowność amerykańskich obligacji dziesięcioletnich utrzymywała się w okolicach 1,36 proc. Od początku miesiąca wzrosła o 28 pb.

- Im szybciej rosną rentowności obligacji rządowych, tym szybciej inwestorzy przenoszą się od wysoko latających akcji spółek technologicznych do papierów spółek z indeksów Russell 2000 i Dow Jones Industrial – twierdzi Edward Moya, analityk OANDA.

Przecena na giełdzie lekko wyhamowała po rozpoczęciu przesłuchania szefa Fedu Jerome’a Powella w Kongresie. Powell stwierdził, że inflacja jest na razie „miękka” i nie stanowi dużego zagrożenia a Fed będzie się trzymał dotychczasowej polityki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.