REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Strach przed recesją opanował Wall Street

W wyniku szerokiej wyprzedaży akcji amerykańska giełda zanurkowała. Wall Street rozpoczął tydzień od pokaźnych spadków wynikających z obaw inwestorów.
Foto: AFP

Akcjonariusze pozbywali się udziałów z uwagi na rosnące napięcia geopolityczne i przedłużającą się wojnę handlową między Stanami i Chinami.

Wszystkie 3 główne indeksy amerykańskiej giełdy otwarły tydzień na czerwono. Nie pojawiły się żadne dane ekonomiczne, które mogłyby uspokoić rynek w związku z protestami w Hongkongu, odrzuceniem agendy gospodarczej prezydenta Argentyny w pierwszych wyborach i wojnie handlowej, która ciągnie się od miesięcy.

Amerykanie tłumaczą, że to typowa reakcja rynku, która występuje często pod koniec wakacji, gdy większość inwestorów jest na wakacjach.

Goldman Sachs w niedzielę podkreślił, że ekonomiści widzą rosnące ryzyko recesji w związku z przedłużającą się wojną handlową między dwoma największymi gospodarkami świata, a jej rozwiązanie raczej nie nastąpi przed wyborami w 2020 roku.

Wszystkie 11 główne sektory S&P 500 były w poniedziałek na minusie. Najbardziej ucierpiały finanse, energetyka i surowce.

Ostatecznie Wall Street zakończyła poniedziałkowe sesje z ponad 1 proc. stratą.

Najwięcej stracił indeks Dow Jones, kończąc dzień 1,52 proc. na minusie. S&P 500 stracił 1,25 proc. a Nasdaq 1,2 proc.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA