Grzegorz Balawender

Jacek Chwedoruk: Nie pozwólmy, by szerzyły się trendy antyrynkowe

Brak stabilności i jakość tworzonego w Polsce prawa to straszliwa bolączka – mówi Jacek Chwedoruk, dyrektor zarządzający i partner w Rothschild&Co.

Arkadiusz Primus: Przełomowy czas dla Investeko

Wkrótce zaczniemy konsumować potencjał, który wiąże się z wdrożeniem nowej technologii recyklingu tworzyw sztucznych – mówi Arkadiusz Primus, prezes Investeko, spółki z NewConnect, gość programu Andrzeja Steca.

Tomasz Prusek: Wchodzimy w bardzo duży okres niepewności

Na światowym rynku akcji cały czas orkiestra gra. Wszystkie pary tańczą jak na Tytanicu, ale wszyscy myślą o tym, żeby kręcić się jak najbliżej wyjścia - mówi Tomasz Prusek, publicysta ekonomiczny, prezes Fundacji Przyjazny Kraj, gość programu Andrzeja Steca.

Holenderska firma z kontrolnym pakietem wydawcy "Rzeczpospolitej" i "Parkietu"

Spółka Pluralis ogłosiła w piątek, że skorzystała z opcji zakupu dodatkowych 13,43 proc. akcji Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”., zwiększając swój łączny udział do 52,05 proc.

Jarosław Grzywiński, BCC: Hossa na sWIG80. Gorzej z WIG20

Definicja hossy się zmieniła. Nie jestem optymistą, jeśli chodzi o kontynuację wzrostów – mówi Jarosław Grzywiński, były szef warszawskiej giełdy, ekspert ds. rynków kapitałowych w BCC.

Adam Drozdowski, InValue: Inwestorzy włożyli recesję do szuflady

– Podwyższona inflacja zostanie z nami na długo – mówi Adam Drozdowski, doradca inwestycyjny, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset.

InPost ma już największą sieć w Hiszpanii

Grupa InPost osiągnęła liczbę 5 tys. punktów PUDO i maszyn Paczkomat w Hiszpanii - podała spółka. Tym samym posiada największą sieć własnych punktów dostaw i odbioru w tym kraju.

Orlen ma dużą umowę z bp na dostawę norweskiej ropy

PKN Orlen podpisał roczną umowę z bp na dostawy łącznie do ponad 6 mln ton ropy naftowej z norweskich złóż na Morzu Północnym na potrzeby rafinerii Grupy Orlen, podała spółka.

Małgorzata Rusewicz, IZFiA: Zacieśnianie regulacji hamuje rozwój branży TFI

W maju pojawił się duży pakiet „Retail investment strategy” zawierający dużo zmian, które uderzą w mniejsze rynki, jak polski. Musimy wykazać się aktywnym działaniem – mówi Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, gość programu Andrzeja Steca.

Mariusz Patrowicz: Szukamy perełek po całym świecie

Polski nadzór zapomina, że żyje z naszych pieniędzy, w tym naszych spółek. Musi nastąpić refleksja, bo rynek zniknie - mówi Mariusz Patrowicz, znany inwestor giełdowy, gość Andrzeja Steca w programie Parkiet TV.