Grzegorz Balawender

Marek Dietl, szef GPW: Czekamy na białego łabędzia z Ukrainy

Największą naszą porażką jest platforma do surowców wtórnych i umarzania certyfikatów recyklingowych. Żałuję, że nie powstała, ale nie tracę nadziei. Liczę, że uda się ten projekt zrestartować – mówi w rozmowie z Andrzejem Stecem prezes warszawskiej giełdy, Marek Dietl.

Piotr Wątrucki, ECC Games: Przed grami bardzo dobry okres

Rozrywka, która nie jest bardzo droga ma się dobrze podczas kryzysów – mówi Piotr Wątrucki, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy spółki ECC Games, gość programu Andrzeja Steca.

Fed trzeci raz podnosi stopy procentowe w USA

Rezerwa Federalna podniosła w środę główną stopę procentową w Stanach Zjednoczonych o 0,75 pkt proc. To największy ruch, jakiego dokonała na jednym posiedzeniu od 1994 roku.

Grzegorz Chłopek, iWealth: Ryzyko recesji jest bardzo wysokie

Proponujemy klientom, żeby powoli przechodzili z funduszy obligacji korporacyjnych na skarbowe i fundusze, które w nie inwestują – mówi Grzegorz Chłopek, dyrektor zarządzający iWealth.

Tomasz Nietubyć, MPWiW: Nie jesteśmy zwykłą firmą produkującą alkohole

Chcemy, żeby nasi inwestorzy z nami zarobili - mówi Tomasz Nietubyć, wiceprezes zarządu Manufaktury Piwa Wódki i Wina, który był gościem Grzegorza Siemionczyka w Parkiet TV

Michał Seidel, prezes eGroclin: Naszym celem jest demokratyzacja elektromobilności

Rower elektryczny to miejski środek transportu. Bezpośrednią konkurencją jest samochód, a nie zwykły rower - mówi Michał Seidel, prezes eGroclin z Grupy Less Group (Groclin SA), gość programu Andrzeja Steca.

Grzegorz Zawada, BM PKO BP: Mamy kilka ciekawych tematów IPO

Jako biuro krajowe trochę cierpię, że zdalni członkowie giełdy uzyskują coraz większą pozycję na naszym rynku. Dla całego rynku nadmierna ich dominacja nie jest dobra – mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO BP, gość programu Andrzeja Steca.

Mirosław Kachniewski, SEG: Trzeba ułatwić życie małym spółkom

Celem jest przeanalizowanie, które z regulacji są niezbędne i czy część z nich można wykreślić bez szkody dla bezpieczeństwa uczestników rynku – mówi o pracach toczących się w Komisji Europejskiej Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Adam Drozdowski, AgioFunds TFI: Świat inwestycyjny będzie zupełnie inny

Jeżeli jest trwoga, to mamy zwyżkę dolara. Fed nie musi walczyć z wysoką inflacją jak RPP – mówi Adam Drozdowski, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset w AgioFunds TFI.

Biden zakazuje Amerykanom biznesów z samozwańczymi republikami

Stany Zjednoczone reagują na uznanie niepodległości samozwańczych republik przez Rosję. Zakazują inwestycji, handlu i finansowania w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej.