Fundusze inwestycyjne TFI

Amerykańskie indeksy na wyciągnięcie ręki

Fundusze ETF coraz śmielej pukają do drzwi inwestorów z GPW. Komisja Nadzoru Finansowego właśnie zatwierdziła prospekt kolejnego funduszu, za którym stoi Beta Securities. Jest to już drugi produkt tej firmy, który zyskał akceptację nadzoru w ostatnim czasie i wkrótce pojawi się na GPW.
Foto: Bloomberg

Tym razem mowa jest o funduszu, który ma odwzorowywać amerykański indeks S&P 500. W kolejce do debiutu czeka też produkt, który ma naśladować indeks Nasdaq 100. Maksymalna opłata za zarządzanie w obu przypadkach ma wynosić 0,9 proc.

– Tworząc nowe fundusze, myśleliśmy o geograficznej dywersyfikacji oraz o indeksach, które są polskim inwestorom dobrze znane i przez nich lubiane. Nie bez znaczenia jest również doskonałe zachowanie tych indeksów w ostatnich latach. Stąd też Nasdaq 100 oraz S&P 500 – wyjaśnia Robert Sochacki, członek zarządu Beta Securities. Istotne jest, że oba produkty mają być pozbawione ryzyka walutowego. To odróżnia je choćby od funduszy ETF notowanych na GPW, za którym stoi firma Lyxor.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.