Fundusze inwestycyjne TFI

Coraz więcej kapitału w TFI

W funduszach inwestycyjnych z końcem marca było blisko 300 mld zł – podaje Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Foto: Adobestock

Udany okres dla funduszy inwestycyjnych nie kończy się. W marcu po raz 11. z rzędu klienci wpłacili do funduszy więcej, niż z nich wycofali. W zeszłym miesiącu sprzyjała też sytuacja na rynku – zwyżki cen akcji oraz stabilizacja na rynku długu po gwałtownych zwyżkach rentowności obligacji w lutym.

W jeden miesiąc w TFI skupionych w IZFiA przybyło aż 7,6 mld zł. Poprzednim tak udanym miesiącem dla TFI był listopad zeszłego roku. Najmocniej zyskały Ipopema TFI (2,4 mld zł), PKO TFI (1,5 mld zł) oraz TFI PZU (1 mld zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.