REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Pytania o przyszłość japońskiego jena wciąż aktualne

Na parze USD/JPY w ostatnich dniach znowu zaczęło się dziać nieco więcej.
Foto: Bloomberg
Foto: GG Parkiet

Jen w krótkim czasie w końcu umocnił się wobec dolara, a para USD/JPY zjechała z poziomu 109,00 w okolice 108,00. – Po okresie małej zmienności koniec ubiegłego tygodnia zostawił czarną świecę, której długość jest dwukrotnie większa niż w poprzednich dniach. Aktualnie cena 109,00 to bieżący opór i tutaj utworzył się lokalny szczyt. Tym samym w całości została pokonana przestrzeń pomiędzy skrajnymi liniami wskaźnika Bollingera. To w połączeniu ze średnią kroczącą MA50 tworzy potencjalne wsparcie. Piątkowa świeca pomimo małych rozmiarów daje nadzieję na taki scenariusz. Alternatywa to test strefy 107.00, która w przeszłości stanowiła ważne oparcie dla wzrostów wartości dolara – wskazuje Paweł Śliwa, analityk DM mBanku. Na co powinni uwagę zwrócić inwestorzy? – Posiadacze długich pozycji mogą posiłkować się interpretacją wskaźnika stochastycznego. Podejmuje on próbę opuszczenia strefy wyprzedania, co może doprowadzić do kolejnych białych świec. Dywergencja na wskaźniku MACD także może być argumentem za deprecjacją jena japońskiego. Pytaniem, na które nie znamy jeszcze odpowiedzi, jest to, czy czwartkowa przecena jest pełną korektą czy tylko jej małym elementem. Układ dołków i szczytów z ostatnich 2–3 miesięcy sugeruje możliwą dalszą przecenę JPY – uważa Śliwa. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA