Finanse

Problem ładu korporacyjnego wciąż żywy

Badanie CFA Society o czynniku ESG.
Foto: Adobestock

Ład korporacyjny wciąż pozostaje jedną z większych bolączek naszego rynku. Potwierdza to najnowsze badanie wśród profesjonalnych uczestników rynku, które zostało przeprowadzone przez CFA Society Poland w ramach nowego cyklu tematycznego ESG GO!

– Na światowych rynkach finansowych problem ładu korporacyjnego stał się jednym z kluczowych czynników, które w dłuższym okresie stanowić będą o reputacji spółek, a w konsekwencji o ich atrakcyjności inwestycyjnej. Powoli ta tendencja zaczyna być obecna w naszym kraju i zdają sobie z niej sprawę zarówno emitenci akcji, jak i bardziej doświadczeni inwestorzy. Jest to dobra wiadomość – podkreśla Krzysztof Jajuga, prezes CFA Society Poland.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.