Finanse

Szykują się roszady w indeksach

Po sesji 17 września studio wejdzie w skład indeksu średnich spółek, a opuści go Stalprodukt.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Notowania spółki Huuuge podczas piątkowej sesji zyskują na wartości. Przed południem za akcję studia trzeba zapłacić ponad 38 zł, co oznacza 4-proc. wzrost. Zwyżce towarzyszy wzmożony wolumen. Właściciela zmieniły już akcje o wartości przekraczającej 1,2 mln zł. To dziś wyższy obrót niż np. w przypadku Dino czy Ciechu. Wprawdzie Huuuge dziś mocno drożeje, ale jego akcje nadal są zdecydowanie tańsze niż podczas tegorocznego IPO (50 zł).

 

Cokwartalna korekta indeksów nie przyniosła zmian w WIG20. Nie zmieni się również skład WIG30, natomiast ograniczony zostanie w tym indeksie udział PKO BP do 10 proc.

W mWIG40 nową spółką będzie wspomniany już Huuuge, a indeks opuści Stalprodukt. Jego akcje podczas dzisiejszej sesji tanieją. Przed południem kurs spada o 2 proc. do 319 zł.

Zdecydowanie więcej zmian będzie w indeksie małych spółek, czyli w sWIG80. Wejdą do niego Asseco BS, Captor Therapeutics, Creepy Jar, Śnieżka i Stalprodukt. Natomiast indeks opuszczą Global Cosmed, Medicalgorithmics, PBKM, Sanwil i Ultimate Games.

GPW Benchmark opublikowała również listy rezerwowe. W przypadku WIG20 znalazły się na niej siedem spółek. Pierwszy jest mBank, a za nim Kruk. Kolejne miejsca przypadają odpowiednio: Aliorowi, Millennium, Ten Square Games, Kernelowi i Mabionowi. Z kolei lista rezerwowa w przypadku WIG30 zawiera pięć firm: Kernel, Mabion, LiveChat, Huuuge oraz Ciech.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.