REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Finanse

Nowy status NewConnect to korzyści dla emitentów

NewConnect zyskał status SME Growth Market. W Europie mają go obecnie cztery rynki. Powinni na tym skorzystać emitenci i inwestorzy. Kilka zapisów wymaga jeszcze dopracowania.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Foto: GG Parkiet

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na wpisanie do rejestru rynków małych i średnich firm (SME Growth Market/ASO MŚP) alternatywnego systemu obrotu GPW, czyli NewConnect – poinformował zarząd giełdy. To bardzo dobry krok w kierunku rozwoju rynku – mówią eksperci.

Inicjatywa słuszna

Jak tłumaczy GPW, status SME Growth Market wprowadza pewne ułatwienia dla emitentów, dotyczące przede wszystkim obowiązków wynikających z rozporządzenia MAR. – Dzięki otrzymaniu przez ASO GPW statusu SME Growth Market emitenci obecni na tym rynku będą mogli skorzystać z ułatwień w wypełnianiu niektórych obowiązków, jakie nakładają na nich przepisy tzw. rozporządzenia MAR i tzw. rozporządzenia prospektowego – mówi Piotr Borowski, członek zarządu GPW. Obecnie status SME Growth Market mają cztery europejskie rynki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA