Finanse

Tadeusz Kościński: SRRK jest realizowana, myślimy też o crowdfundingu

Efektów wdrażania Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego na pierwszy rzut oka nie widać. Tadeusz Kościński, minister finansów, zapewnia jednak, że jest ona realizowana.

Tadeusz Kościński

Foto: materiały prasowe

- Od ponad roku realizujemy SRRK. MF intensywnie pracuje teraz nad projektem realizującym postulat ograniczający zjawisko tzw. gold-platingu w krajowych przepisach. Wsłuchujemy się w potrzeby zgłaszane przez wszystkich przedstawicieli rynku. Pracujemy nad propozycjami legislacyjnymi, które będą eliminować bariery dostępu do rynku, usprawniać nadzór nad nim i umożliwiać wykorzystanie rozwiązań cyfrowych na szerszą skalę. Razem z KNF pracujemy także nad ustawą dotycząca tzw. crowdfundingu inwestycyjnego. Chcemy zrównać zasady dostępu do kapitału przez wszystkich emitentów – wskazywał podczas XXI konferencji Izby Domów Maklerskich Kościński. - Rynek kapitałowy to jednak nie tylko finansowanie firm. Minister Finansów pamiętać musi o drugiej stronie rynku – o lokujących oszczędności, o akcjonariacie obywatelskim, o znaczeniu rynku dla przyszłych emerytur – podkreślał szef MF.

Jak dodawał, w tym roku resort w ramach realizacji SRRK chce szczególnie mocno skupić na obligacjach rozwojowych oraz jednolitej licencji bankowej. Apelował też do środowiska rynku kapitałowego o aktywny udział w pracach legislacyjnych związanych z Unią Rynków Kapitałowych na szczeblu europejskim.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.