REKLAMA
REKLAMA

Finanse

GPW. Nowe kroki notowań wchodzą w marcu

Zmiany polegają głównie na wprowadzeniu możliwości składania zleceń z dokładnością nawet do czterech miejsc po przecinku.
Foto: materiały prasowe

GPW, w związku z unijnymi przepisami, wprowadzi zmiany w krokach notowań akcji, funduszy typu ETF i kontraktów terminowych na waluty.

Z dużym poślizgiem

Od sesji 4 marca na warszawskim parkiecie będą obowiązywać nowe kroki notowań, dzięki którym będzie możliwość ustawiania zleceń dla niektórych papierów nawet do czterech miejsc po przecinku, a nie jak dotąd, czyli z dokładnością do 1 gr. Co to oznacza? Minimalna zmiana kursu będzie mogła być mniejsza od 1 gr. Chodzi o dostosowanie do standardów na innych europejskich rynkach – tłumaczy GPW. Nowe reguły handlu pierwotnie miały obowiązywać od początku 2018 r., następnie termin przesuwano dwa razy, głównie z powodu nieprzygotowania branży maklerskiej. GPW zapewnia, że termin 4 marca został uzgodniony ze wszystkimi i każdy dom maklerski będzie już gotowy do przyjmowania zleceń według nowych zasad. Przed wejściem w życie nowych kroków notowań giełda, podobnie jak z końcem każdego roku, anuluje wszystkie dotychczas niezrealizowane zlecenia, a nowe będzie przyjmować od DM właśnie 4 marca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA