Energetyka

Czas goni, a rząd nadal nie przygotował KPEiK

Zostały trzy tygodnie na przekazanie Brukseli Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu. Projekt mógł utknąć w mętnej strukturze nowego rządu

Michał Kurtyka, minister klimatu, ma kłopot z KPEiK

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

– Do końca grudnia br. rząd powinien dostarczyć Komisji Europejskiej tzw. zintegrowany Krajowy Plan na rzecz Energii i Klimatu – alarmuje w rozmowie z „Parkietem" prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej Grzegorz Wiśniewski. Tymczasem – po tym jak w czerwcu KE zgłosiła swoje krytyczne uwagi do pierwszej wersji dokumentu – znowelizowanej wersji ani widu, ani słychu. Co więcej, zgodnie z wymogami Brukseli projekt powinien zostać poddany szerokim konsultacjom. Jak rząd chce opublikować, skonsultować, poprawić i przedstawić Komisji KPEiK w trzy grudniowe tygodnie?

Dla ekspertów najbardziej możliwy scenariusz to ten, w którym Unia dostaje od Polski dokument napisany na kolanie, bez konsultacji z branżą i sprzeczny z celami, jakie UE sobie wyznacza.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.