Energetyka

Sunex liderem wzrostów na GPW

Spółka działająca w branży OZE opublikowała dziś wyniki za I półrocze. Pandemia nie przeszkodziła firmie w wypracowaniu wyższych przychodów i zysków. Na początku wtorkowej sesji notowania spółki rosły o 30 proc. do 6,5 zł. Sunex jest obecnie liderem wzrostów na głównym parkiecie GPW.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Sunex jest producentem innowacyjnych rozwiązań opartych na odnawialnych źródłach energii. Spółka w swojej ofercie ma m.in. pompy ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, stacje wymiany ciepła czy regulatory solarne. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku spółka wypracowała 44,5 mln zł przychodów, w porównaniu z 32,4 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk netto wyniósł 3,5 mln zł i był o ponad 65 proc. wyższy niż w poprzednim roku. Sunex przyznaje, że pandemia nie odbiła się negatywnie na działalności spółki.

„Branża w której działa spółka nie była i nie jest bezpośrednio narażona na negatywne skutki związane z ograniczeniami administracyjnymi. Spółka nie odczuła żadnych negatywnych skutków pandemii zarówno na dzień 30.06.2020 r. jak i na dzień sporządzenia niniejszego raportu. Z uwagi jednak na fakt, że sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest nadal trudna do przewidzenia jeśli chodzi o możliwe scenariusze, spółka nieustannie obserwuje sytuację w Polsce i na świecie aby móc dostosować się do ewentualnych zmian" – tłumaczy Sunex w raporcie.

Spółka przyznaje, że branża, w której działa ma przed sobą obiecujące perspektywy wzrostu w Polsce i w Europie zarówno w perspektywie krótkoterminowej jak i długoterminowej. Notowania spółki wzrosły od początku roku o około 250 proc. 15 września jest pierwszym dniem notowań po podziale akcje.

Sunex przeprowadził split w stosunku 1 do 5. Spółka jest dziś liderem pod względem wzrostów ze wszystkich spółek z głównego parkietu GPW.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.