Energetyka

APS Energia:Koncentracja na rozwoju oferty produktowej

Wartość portfela zamówień APS Energia na dzień 1 lipca osiągnęła rekordowe 76,2 mln zł, z czego do realizacji w III i IV kwartale tego roku przypada 39,3 mln zł.

Piotr Szewczyk, prezes APS Energia

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Największą część stanowią kontrakty z rynku rosyjskiego i polskiego, a dotyczą one m.in. segmentów nafty i gazu, energetyki atomowej oraz trakcji i transportu. – Obecne wykorzystanie mocy produkcyjnych oscyluje w okolicach 75 proc. i spodziewamy się, że w związku z realizacją rosnącego portfela zleceń procent ten będzie jeszcze wyższy do końca tego roku – zaznacza Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

Producent systemów zasilania awaryjnego zwiększa sprzedaż zagraniczną. W pierwszym półroczu z eksportu osiągnął 38 mln zł przychodów, czyli o 30 proc. więcej niż przed rokiem. Głównym kierunkiem były rynki rosyjskojęzyczne. APS Energia szuka jednak możliwości większej dywersyfikacji sprzedaży i chce rozwijać się na nowych rynkach. Obecnie realizuje pierwszy znaczący kontrakt w USA, z którego w pierwszym półroczu spółka uzyskała 0,5 mln zł przychodów. – Jeżeli osiągniemy na tym kontrakcie odpowiednią rentowność, to na początku 2019 r. podejmiemy decyzję w sprawie utworzenia tam spółki. Teraz bardziej niż na ekspansji geograficznej skupiamy się na rozwoju oferty oraz technologii produktów – dodaje Szewczyk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.