REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Rekompensaty za podwyżki cen energii nie są rozwiązaniem

Nie ma mowy o obniżeniu rachunków za prąd czy choćby zahamowaniu ich wzrostu, jeżeli nie zostaną zlikwidowane przyczyny podwyżek: uzależnienie energetyki od węgla.

Grupa Azoty znalazła się wśród firm energochłonnych, które mają szansę na rekompensaty podwyżek cen prądu.

Foto: materiały prasowe

– Nie spodziewałbym się wielkich rekompensat. Z dotychczas docierających do biznesu sygnałów wynika, że można oczekiwać – w optymalnym scenariuszu – około 200 tys. euro w ciągu trzech lat (w formie pomocy de minimis). To jest nic w porównaniu z nakładami, jakie trzeba będzie ponieść – mówi „Parkietowi" Bogusław Kapała, dyrektor służby utrzymania zakładów w Grupie Nowy Styl.

Grupa dotychczas kupowała prąd w ramach grupy zakupowej i – jak podkreśla Kapała – dostawała niezłe ceny. Szkopuł w tym, że gigantyczne podwyżki spadły na nią w ubiegłym roku; nasz rozmówca szacuje je na 60 proc. – Oznaczało to około kilku milionów różnicy z stosunku do poprzedniego kontraktu – podkreśla Kapała.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA