Dywidendy

Inwestorzy chcą większych wypłat

– Przyjmujemy do wiadomości propozycję jednego z akcjonariuszy, natomiast o finalnej wielkości dywidendy zadecyduje oczywiście nie zarząd, ale walne zgromadzenie – mówi Paweł Wujec, prezes K2 Holding pytany co sądzi o propozycji wyższej dywidendy niż proponuje zarząd.
Foto: Adobestock

W poniedziałek spółka przekazała na rynek informację, że jeden z akcjonariuszy – fundusz FRAM FIZ zarządzany przez AgioFunds TFI – proponuje, aby tegoroczna wypłata dla inwestorów wyniosła 2 zł na akcję. To o prawie 100 proc. więcej, niż proponował zarząd K2 Holding (1,05 zł).

Choć Wujec nie odnosi się do samej propozycji wprost, to zwraca też uwagę, że propozycja menedżerów firmy uwzględnia potencjalne inwestycje rozwojowe zgodne ze strategią K2 i ma już pozytywną opinię rady nadzorczej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.