Crowdfunding

Escola: Inwestorzy wesprą tworzenie aplikacji

Firma tworząca aplikacje mobilne w przyszłym tygodniu rozpocznie emisję crowdinwestycyjną na platformie Crowdconnect. Pozyskane w ten sposób 4 mln zł zamierza przeznaczyć na m.in. akwizycje firm z branży IT, rozwój produktów oraz tworzenie nowych. W przyszłym roku planowany jest debiut na NewConnect.

Krzysztof Wojewodzic, prezes Escoli

Foto: materiały prasowe

– Kampania crowdinwestycyjna i późniejszy debiut na NewConnect to jedne z naszych najważniejszych celów, o których informowaliśmy inwestorów. Pozyskane finansowanie pomoże nam w przyspieszeniu rozwoju Escoli i da możliwość dołączenia do akcjonariatu naszej spółki nowym osobom i podmiotom. Po przeprowadzonej emisji chcemy jeszcze bardziej skupić się na venture buildingu, rozwijaniu obecnych i tworzeniu nowych produktów cyfrowych. Widzimy, że przejęcia, inwestycje w ludzi i technologię generują zadowalające wyniki – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli.

W przeszłości firma przeprowadzała już emisję crowdinwestycyjną, z której pozyskała 0,4 mln zł. – W czasie pierwszej emisji zapewnialiśmy inwestorów, że wejdziemy na giełdę. Dążymy do debiutu na NewConnect w 2022 r. Większość celów emisyjnych będziemy starali się zrealizować do końca przyszłego roku – dodał prezes Wojewodzic.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.