Chemia

Urząd skarbowy utrudnia działalność Krakchemii

Według zarządu fiskus kwestionuje wartość podatków, opierając się na wątpliwych podstawach. To komplikuje funkcjonowanie spółki.

Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii, uważa, że w długiej perspektywie pozytywny wpływ na rynek będą miały inwestycje petrochemiczne realizowane obecnie w Polsce.

Foto: Archiwum, Piotr Guzik

W najbliższych kwartałach jednym z kluczowych celów zarządu Krakchemii będzie rozbudowa asortymentu oferowanych produktów. – Do tej pory zdecydowaną większość przychodów uzyskiwaliśmy ze sprzedaży różnego rodzaju poliolefin. Teraz ich udział będzie spadał, gdyż coraz więcej chcemy oferować naszym klientom produktów z grupy EPS i PVC (spieniany polistyren i polichlorek winylu – red.) – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii.

Duże zmiany na rynku

Krakowska firma rozbudowuje również asortyment chemikaliów oraz odczynników chemicznych. Konieczność dywersyfikacji dotychczasowej działalności w dużej mierze jest pochodną zmian, jakie zaszły na rynku poliolefin. Ich producenci coraz częściej sprzedaż realizują bezpośrednio do przedsiębiorstw przetwarzających tworzywa sztuczne z pominięciem zewnętrznych dystrybutorów. Co więcej, wśród dystrybutorów poliolefin panuje duża konkurencja, a próby pozyskania tych produktów z nowych kierunków, m.in. z Rosji i Iranu, nie przyniosły oczekiwanych przez zarząd rezultatów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.