Chemia

Megaron: Poprawa pomimo pandemii

Megaron, spółka specjalizująca się w produkcji chemii budowlanej, wykorzystuje obecnie posiadany park maszynowy w połowie. To, przynajmniej teoretycznie, pozwala jej na dwukrotne zwiększenie produkcji, w czym zresztą upatruje szans na dalszą poprawę wyników.
Foto: materiały prasowe

Od pewnego czasu firma rozwija sprzedaż pod nową marką handlową Vava. Dzięki niej chce zaistnieć na rynku z ofertą produktów wykończeniowych do zastosowań wewnętrznych o najwyższej jakości, z przeznaczeniem dla najbardziej wymagających klientów. Produkty sprzedawane pod szyldem Vava, wraz z wypromowanymi wcześniej markami Megaron i Śmig, mają także na celu zróżnicowanie oferty dla największych sieci handlowych, tak by ograniczyć konkurencję cen między własnymi produktami. Ponadto wyroby sprzedawane pod nową marką będą wspierać ekspansję zagraniczną w Europie Zachodniej, zwłaszcza w Niemczech i Skandynawii. Mimo że do pełnego wykorzystania mocy wytwórczych jeszcze daleka droga, to Megaron podjął prace projektowe nad nową linią do produkcji tzw. suchej chemii budowlanej (wymagających zmieszania z wodą przed użyciem).

Z najnowszych danych wynika, że w I połowie roku Megaron wypracował 22,8 mln zł przychodów i prawie 2 mln zł czystego zarobku. W stosunku do tego samego okresu 2019 r. wzrosły one o 1,1 proc. i o 37,2 proc. Spółka uważa, że branża, w której działa, ma dobre krótko- i średnioterminowe perspektywy do dalszego rozwoju. Megaron zamierza je wykorzystać poprzez poszerzenie asortymentu oferowanych produktów, zwiększenie wykorzystania mocy produkcyjnych, wzrost eksportu i dalszy rozwój w kraju. Zarząd dostrzega też zagrożenia. Do największych zalicza wyjście Wielkiej Brytanii z UE, co może skutkować ograniczeniem rozwoju eksportu do tego kraju (jest on największym zagranicznym odbiorcą wyrobów spółki). Zarząd obawia się też ewentualnego wzrostu kosztów pracy i konkurencji w produkcji gipsów i gładzi. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.