Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Allegro, Huuuge i Rafako

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Allegro kontynuuje trend spadkowy

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji właściciela platformy handlowej spadały w minionym tygodniu nawet do 36,055 zł. To nowe minimum bessy i historyczny dołek. Cena kontynuuje więc trend spadkowy, potwierdzając słabość blue chipa. Od połowy października fali spadkowej towarzyszą podwyższone obroty, co sugeruje, że faza dystrybucji jest wciąż bardzo aktywna. Oscylatory RSI i MACD od kilku tygodni konsolidują się na niskich poziomach, nie dając sygnału do odbicia. Aby mówić o poprawie sytuacji technicznej, potrzebny jest ruch powyżej oporu 48,5 zł.

2. Huuuge poniżej 30 zł

Foto: GG Parkiet

O ile opisywana wyżej firma People Can Fly stanowi pozytywny sygnał w branży gier, o tyle Huuuge wciąż potwierdza tej branży słabość. W minionym tygodniu cena akcji tej spółki dotarła do 27,45 zł. To najniższa cena w giełdowej historii tegorocznego debiutanta. Po listopadowym przebiciu wsparcia przy 34 zł przecena nabrała większej dynamiki i oprócz wyprzedania na RSI i MACD trudno dostrzec techniczne argumenty za zwrotem notowań. Najbliższe opory to 30 i 34 zł i dopiero ich pokonanie będzie potencjalnym sygnałem przesilenia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.