Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Action, Selvita i JSW

Foto: Adobestock

1. Action z formacją krzyża śmierci

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta sprzętu IT jest w długoterminowym układzie bessy. Tempo tej ostatniej wyraźnie spadło, ale niedźwiedzie i tak co jakiś czas obniżają wycenę. Tak było też w listopadzie. Po okresie konsolidacji w strefie 3–4 zł wsparcie pękło i cena zeszła w porywach do 2,45 zł, co jest nowym historycznym minimum. Pułap 3 zł stanowi teraz opór, a patrząc na historyczny przebieg notowań, wypadałoby się spodziewać ruchu horyzontalnego w strefie 2–3 zł. Oczywiście wybicie wspomnianego oporu zwiększy szansę na poprawę sytuacji technicznej.

2. JSW pod presją podaży

Foto: GG Parkiet

Od początku roku kurs akcji węglowej spółki porusza się w kanale spadkowym i niemal książkowo respektuje tego kanału granice. W minionym tygodniu cena odbiła się od dolnej bandy i długimi, czarnymi świecami zeszła z 75 zł na 65 zł. Jednocześnie MACD spadł poniżej 0, a ADX zaczął rosnąć przy -DI przebywającym powyżej +DI. Wygląda więc na to, że nadeszła krótkoterminowa faza niedźwiedzia, a jej celem jest sprowadzenie notowań do dolnej granicy kanału. Ta znajduje się przy 60 zł i to jest najbliższy cel. Oporem pozostaje 75 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.