Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Alior Bank w newralgicznym punkcie wykresu

Foto: GG Parkiet

Alior był w piątek najsłabszym bankiem na GPW (-7,5 proc. po południu), ale w ujęciu 12-miesięcznym wciąż brylował w sektorze (+213,6 proc.). Warto jednak zwrócić uwagę, że cena testuje właśnie średnią z 50 sesji, a więc pierwszą ważną linię wsparcia. Jej przebicie może zachwiać układem hossy i sprowadzić kurs do granicy rynku byka i niedźwiedzia – 200-sesyjnej średniej (obecnie przy 37,2 zł). To ryzyko wzrosło w piątek, gdyż ze względu na pandemiczne obawy pojawiła się narracja, że podwyżki stóp nie będą tak szybkie, jak dotychczas zakładano.

2. Bogdanka zawraca spod 50-sesyjnej średniej

Foto: GG Parkiet

Cena akcji węglowej spółki porusza się w kanale spadkowym od początku października. W okolicy 50 zł pojawiły się małe świece i wysokie wolumeny, co sugerowało fazę zwiększonej sprzedaży. Jej dynamika osłabła, ale cena pozostaje pod presją sprzedających. W ostatnim tygodniu cena zawróciła spod średniej z 50 sesji, a więc nie udało się nawet podjąć próby wyjścia z kanału. W tym kontekście wzrosło ryzyko ruchu do dolnej bandy, która pokrywa się z silnym wsparciem w postaci 200-sesyjnej średniej (obecnie 29,1 zł). Silnym oporem pozostaje 40 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.