Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Alior Bank, Auto Partner i KGHM

Aktualizacja danych: 13.11.2020, godz. 15.15
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Alior Bank odbił się od marcowego minimum

Foto: GG Parkiet

WIG-banki zyskał od początku listopada aż 34 proc. Sektor notuje silne odbicie, które wydaje się zasłużone po wcześniejszej słabości. Z całego grona banków z punktu widzenia AT ciekawie wygląda Alior. Kurs jego akcji niemal w punkt obronił kwietniowy dołek przy 11,4 zł i w ciągu dwóch tygodni podszedł pod 17 zł, przebijając pod drodze wstęgę średnich kroczących z 50, 100 i 200 sesji. MACD zakręcił w górę na linii 0 i jeszcze ma miejsce do zwyżek. Potencjalnym celem w krótkim terminie może być lokalny szczyt z czerwca, czyli 18,78 zł.

2. Auto Partner na historycznym szczycie notowań

Foto: GG Parkiet

Od sierpnia kurs akcji przedstawiciela branży motoryzacyjnej poruszał się w konsolidacji 7,6 zł–6,8 zł. Wybicie dołem z końca października okazało się fałszywym sygnałem. Cena szybko wróciła w obszar wahań, by w piątek wybić się z niego górą i wyznaczyć historyczny szczyt 7,9 zł. Jest to klasyczny sygnał kupna, potwierdzony zawracającym w górę przy linii 0 MACD. Szerokość konsolidacji sugeruje, że minimalny zasięg fali wzrostowej po wybiciu to 8,4 zł. Górna granica konsolidacji stanowi najbliższe wsparcie, a niżej jest nim średnia z 50 sesji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.