Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. CCC z serią spadków po teście średnich

Foto: GG Parkiet

Obuwnicza spółka razi ostatnio słabością. Jej akcje potaniały w minionym tygodniu o blisko 20 proc., co było jednym z najgorszych wyników na szerokim rynku GPW. Na wykresie widać serię spadkowych świec, która zaczęła się od nieudanego testu średnich kroczących z 50 i 100 sesji. Ruchome opory skutecznie zatrzymały falę popytu, co pokazuje, że układ sił wciąż jest po stronie niedźwiedzi. Dlatego istnieje duże ryzyko kontynuacji trwającego od marca trendu spadkowego. Najbliższe cele to 39 zł, a następnie 24 zł. Strefę oporu wyznacza wstęga średnich.

2. CD Projekt pogłębia korektę spadkową

Foto: GG Parkiet

Giełdowy gigant gamingowy rzadko bywa w gronie niedźwiedzi, ale tym razem pojawiły się na jego wykresie sygnały ostrzegawcze. Po pierwsze – cena pogłębiła wrześniowy dołek (385,3 zł) do 365,7 zł, utrwalając krótkoterminowy układ spadkowy. Pod drugie – kurs spadł poniżej średnich kroczących z 50 i 100 sesji. Po trzecie – zmienność mierzona ATR(14) wzrosła do poziomów z wiosny, pokazując podwyższoną nerwowość. Najbliższe bardzo istotne wsparcie to 350 zł. Tu nakładają się dołki z czerwca i lipca, a także średnia 200-sesyjna.

3. PGS Software atakuje ważne ruchome wsparcie

Foto: GG Parkiet

To, że jakaś spółka reprezentuje branżę informatyczną, nie oznacza, że jest ona odporna na obawy związane z pandemią. Widać to na przykładzie PGS Software. Od sierpniowego szczytu 14,58 zł walory potaniały już o 24,5 proc., sięgając w piątkowe popołudnie pułapu 11 zł. Ten ostatni pokrywa się z 200-sesyjną średnią, co oznacza, że mamy do czynienia z testem umownej granicy hossy. RSI(14) jest jeszcze powyżej granicy wyprzedania, co sugeruje, że zniżka może być pogłębiona, a kolejne wsparcie znajduje się przy 10 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.