Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

1. All in! Games wybija się dołem z formacji bazy

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji gamingowej spółki poruszają się w długoterminowym trendzie spadkowym. Co jakiś czas kurs przechodzi w fazę płaskiej korekty, tworząc formację bazy. Niestety, zamiast wybijać się z niej górą, wychodzi dołem. Widać to było w minionym tygodniu. Po ruchu horyzontalnym wzdłuż 7 zł, doszło w piątek do mocnego tąpnięcia potwierdzonego obrotami. Cena spadała w porywach do 5,95 zł. To nowy dołek bessy i jednocześnie klasyczny sygnał jej kontynuacji. Opuszczona strefa konsolidacji wyznacza teraz najbliższą strefę oporu.

2. Monnari z problemami przy średniej kroczącej

Foto: GG Parkiet

Od czerwca kurs akcji odzieżowej spółki jest pod presją podaży. Cena spada powoli, ale skala zniżki jest na tyle duża, że kurs spadł już poniżej średniej z 50 sesji, a ta ostatnia skierowała się na południe. Notowania są obecnie zamknięte w klinczu średnich z 50 i 200 sesji, wyznaczających odpowiednio opór i wsparcie. Zakres potencjalnych wahań zaczyna się zmniejszać, co zwiększa ryzyko wybicia i powstania krzyża śmierci. Kierunek głównego trendu faworyzuje niedźwiedzie, więc scenariusz spadkowy zdaje się być bardziej prawdopodobny.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.