REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

DataWalk najwyżej od września 2015 roku

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji rośnie od początku czerwca. W cztery miesiące akcje podrożały o 210 proc. Siłę popytu potwierdziła w międzyczasie formacja złotego krzyża utworzona przez średnie kroczące z 50 i 200 sesji, także układ linii +DI/-DI/ADX. W minionym tygodniu cena dotarła w porywach do 58,8 zł. To najwyższy poziom od września 2015 r. Celem w tym momencie jest historyczne maksimum, czyli 68,26 zł. Po drodze do niego może wystąpić korekta, ponieważ MACD i RSI(14) sygnalizują już lokalne wykupienie. Najbliższe silne wsparcia są w strefie 45–40 zł.

Rainbow Tours walczy z silnym oporem

Foto: GG Parkiet

Od roku notowania akcji przedstawiciela branży turystycznej poruszają się w trendzie wzrostowym. Jego tempo jest jednak dość wolne. Silnym oporem jest okolica 28,5 zł. To tu przebiega 38,2-proc. zniesienie Fibonacciego dla poprzedniej bessy. Bariera ta była już trzykrotnie testowana, przy czym do ostatniej próby doszło pod koniec września. Na razie górą jest podaż, ale zwyżkujący MACD i RSI(14), które nie dotarły jeszcze do stref wykupienia, dają nadzieje na wybicie w górę. Wsparciem jest strefa 24–25 zł, gdzie znajdują się średnie z 50 i 200 sesji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA