Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Mercator, K2 Internet i The Dust

Aktualizacja danych: 25.09.2020, godz. 11.0
Foto: Adobestock

1. Mercator z historycznym rekordem notowań

Foto: GG Parkiet

Gwiazda „covidowej hossy" wróciła w minionym tygodniu na wzrostową ścieżkę. W piątek przed południem kurs rósł do 454 zł, a więc znalazł się najwyżej w historii notowań spółki. Warto zwrócić uwagę, że korekta została zatrzymana na linii średniej kroczącej z 50 sesji, a odbiciu w górę towarzyszył zwrot MACD w górę nad linią 0. Te dwa argumenty AT wspierają scenariusz kontynuacji hossy. Do pełni szczęścia brakuje potwierdzenia w wolumenie. Najbliższym wsparciem pozostaje wspomniana średnia, przebiegająca obecnie przy 344 zł.

2. K2 Internet najwyżej od dziewięciu lat

Foto: GG Parkiet

Od kwietnia kurs spółki z branży mediów porusza się w silnym trendzie wzrostowym. Teraz kurs dotarł do 18,5 zł. To najwyższy poziom od 2011 r., co oznacza, że zniesiony został cały spadek z bessy okresu 2016–2020. Średnie kroczące z 50, 100 i 200 sesji rosną i są położone coraz dalej od siebie. Ta najszybsza stanowi silne wsparcie, co potwierdziła na początku września. Wprawdzie oscylatory wskazują wykupienie i weszły pod koniec tygodnia w fazę schłodzenia, ale do linii 50-sesyjnej średniej (13,2 zł) byki mogą czuć się bezpieczne.

3. The Dust kontynuuje trend wzrostowy

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela NewConnect porusza się w trendzie wzrostowym od końca 2019 r. Pandemia przyhamowała zwyżki, ale wsparcie przy 6,8 zł skutecznie powstrzymało niedźwiedzie. W minionym tygodniu cena dotarła już do 38 zł i jest to efekt klasycznego trendu wzrostowego. Cena porusza się nad wstęgą średnich z 50, 100 i 200 sesji, a kolejne dołki korekt położone są coraz wyżej. Notowania są teraz na historycznie wysokich poziomach, a oscylatory sygnalizują wykupienie. Najbliższe wsparcie to poprzedni szczyt 25,8 zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.